Magdaléna Strejčková

Aktuality

Léto, už trochu babí


Tak je to pomalu tady. Sáhnout do pěněženky, odstavit děti od prázdninových radovánek a vrhnout se s nimi po školních nákupech. Dva starší synové odpočítavají zoufale se blížící začátek školního roku. Nejmladší ratolest jde do školy poprvé. Odpočítává taky. Každý den a hodinu. Nemůže se dočkat! Kéž jí to vydrží!

A já využívám každou chvilku nasát do sebe zlaté teplé slunce, ať je z čeho čerpat, až přijdou sychravé dny. Letošní léto bylo náročné. Tolik akcí jsme připravovali, tolik lidí viděli a hostili - což bylo sice milé, ale i náročné. A místo aby si člověk poslední dny volna užil, budí ho po ránu parta se sbíječkami pod oknem - akce rekonstrukce dvůr je v plném proudu. A tak zajišťuji děti u babiček či na zázračných táborech a vždy odjíždím za projekty do kanclíku, chystat novou sezonu pro malé natěšené návštěvníky i v našem sdružení a rozespale mžourám do hrnku s kávou.

Žijeme naplno! A s vděčností bereme každou chvilku tohoto času. Je léto, i když trochu babí. A moc mě baví! Nastavuji tvář paprskům a přemýšlím nad zkracujícími se dny prázdnin. Ještě malou dovolenou by to chtělo. Byli jsme v půlce června na jedné daleké, krásné. Ale je to tak dávno... Aspoň malinko oddechnout. 

Vytahuji děti z prázdninového lenošení, od mobilních obrazovech a balím plavky.

Na papuče a cvičky je ještě čas...

Ještě je čas. Ještě je léto, i když trochu babí...
« zpět | přehled© Magdaléna Strejčková 2015